H

Hakkımızda

     Biz DEUROV olarak geleceğin problemlerine etkili çözümler üretmenin en iyi yolunun bugünü, yarına hazırlanarak geçirmek olduğuna inanıyoruz. Çalışkanlığı ilke edinmiş tecrübeli ve yeni katılan pekçok farklı disiplinde eğitim gören ekip üyelerimizle bilgi birikimi ve aktarımı yaparak Dokuz Eylül Üniversitesi Robot Topluluğu’nun alt kollarından biri olan İnsansız Sualtı Araçları üzerine  çalışıyoruz. Otonom ve manuel görevlere uygun, fiziksel etkilere karşı dayanıklı, olası parça değişimleri için müsait, yüksek hareket kabiliyetine sahip , düşük maliyetli ve görsel anlamda estetik araçlar üretiyoruz.

 

M

Misyonumuz

Misyonumuz; dünyada hızla gelişmekte olan sualtı teknolojileri, robotik ve otonom sistemler konularında bilgi ve deneyim sahibi bireyler yetiştirmek, bu alanlarda ülkemizi temsil etmek ve AR-GE kazanımlarında bulunmaktır.

 

V

Vizyonumuz

Vizyonumuz; Ülkemizde, dünya üzerindeki birçok ülkede yaygın olarak kullanılan su altı teknolojilerinin kullanımını yaygınlaştırmak ve su altı projelerinde etkin rollerde bulunmaktır.

 

R

Rov Nedir?

ROV  (Remote Operating Vehicle) , bir operatör aracılığıyla uzaktan kontrol edilerek sualtında tehlikeli olabilecek birtakım faaliyetleri yerine getiren sualtı aracıdır.ROV’ların, sualtını izleme, görüntü alma ve bazı ölçümler yapmaya yönelik işlevleri vardır. Araçlar yüksek çözünürlüklü kameralar ve robot kolu gibi eklentilerle kendisinden beklenen görevleri yerine getirir.

 

TOP